Jazda samochodem po mieście zawsze rządzi się swoimi prawami. Niejednokrotnie kierowcy oprócz swojego samochodu na dłuższe wyprawy, decydują się również na zakup auta stworzonego wyłącznie do celów miejskich. Pojazd wykonany idealnie pod tym kątem powinien być kompaktowy, zwinny i tani w eksploatacji. Ma służyć wyłącznie dojazdom do szkoły, pracy bądź po prostu do przemieszczania się między punktami zlokalizowanymi blisko siebie.

Najczęstszym wyborem kierowców odnośnie aut miejskich są segmenty A oraz B. Zarówno jedną, jak i drugą grupę cechują małe wymiary oraz stosunkowo duża dynamika, potrzebna przy niektórych manewrach wykonywanych podczas jazdy po mieście. To samochody, które już niemalże od nowości można zakupić w bardzo rozsądnej cenie, a jazda nowymi modelami gwarantuje pełen komfort i niesamowite doznania.

PEUGEOT 208 – idealny wybór do miasta

Francuski producent samochodów PEUGEOT od zawsze był kojarzony ze starannością i pokładaniem całego swojego potencjału w modelach miejskich. Nigdy nie traktowano tego segmentu gorzej od reszty i pomimo niższych cen, wciąż kładziono nacisk na każdym detalu w mniejszych pojazdach. To dlatego dziś na ulicach niemal wszystkich miast można zaobserwować charakterystyczne logo przedstawiające lwa, a sama marka zdobyła uznanie nawet największych pasjonatów motoryzacji.

Lata doświadczenia zdobywanego wypuszczaniem na rynek kultowych modeli 206 czy 207, doprowadziły do powstania PEUGEOTA 208 – zaliczanego dziś do grona najlepszych modeli samochodów miejskich w segmencie B. To połączenie komfortu i sportowego charakteru, zamknięte w kompaktowym pojeździe z wysoce rozbudowanym wyposażeniem. Charakterystyczny ostatnimi czasy chromowany grill wraz z reflektorami full LED o motywie trzech pazurów sprawia, że żaden przechodzień nie przejdzie obok tego auta obojętnie. Samo wyposażenie i koncepcja wnętrza także różni się od konkurencyjnych samochodów z tego segmentu. Pomimo swoich niewielkich wymiarów, auto zdolne jest pomieścić całą rodzinę, a przy tym zapewnić komfortowe warunki podróżowania.

PEUGEOT 208 – idealny wybór do miasta

Słowa uznania należą się francuskiemu producentowi nie tylko przez wzgląd na estetykę i bogate wyposażenie samochodu. Na pochwałę zasługuje także prowadzona strategia „Power of choice”. Klient ma do wyboru aż trzy typy napędów, a dokładniej spalinowy, wysokoprężny oraz elektryczny. Salon Grupy Zdunek posiada modele PEUGEOTA 208 ze wszystkimi opcjami silnikowymi, dostępnymi od ręki.

PEUGEOT 2008 – miejski crossover do miasta

Komfort wynikający z przemieszczania się kompaktowym samochodem po mieście to rzecz, dla której kierowcy coraz częściej decydują się na zakup mniejszych segmentów. Zdarza się jednak, że ilość miejsca jest wtedy niewystarczająca dla większej rodziny. Co gdyby jednak połączyć kompaktowe wymiary auta z przestronnym wnętrzem i dużym bagażnikiem? Odpowiedzią na to pytanie jest PEUGEOT 2008. To samochód zaliczany do grona miejskich crossover-ów, świetnie spisujących się podczas jazdy po mieście, a przy tym wygodnych i w pełni ergonomicznych.

Futurystycznie wykonana stylistyka nadwozia, duży prześwit, bogate wyposażenie i spora ilość miejsca – to cechy opisujące głównie SUV-y. W przypadku modelu 2008, do tego wszystkiego dochodzi zgrabność, dzięki której samochód nie będzie miał problemu z dynamiczną zmianą pasów czy ze znalezieniem odpowiednio dużego miejsca parkingowego. Zastanawiając się więc jaki samochód do miasta wybrać, aby pełnił on rolę rodzinnego i krótkodystansowego środka transportu – model ten okaże się najlepszą opcją.

Dlaczego akurat PEUGEOT?

Marka PEUGEOT na tle konkurencji wyróżnia się z pewnością efektowną stylistyką. Trzeba przyznać, że zarówno starsze, jak i nowe modele są pewnego rodzaju odejściem od standardów panujących w danym momencie. Doskonale wiadomo, że francuski producent pod względem estetyki swoich pojazdów i komfortu ich prowadzenia należy do ścisłej czołówki. Do tego wszystkiego dochodzi dbałość o każdy detal zarówno w kontekście samej karoserii, jak i kokpitu czy układu napędowego. Niezależnie od segmentu PEUGEOT przykłada sporo uwagi odnośnie jakości, nie zawyżając tym samym cen swoich samochodów.